همراه پرلرن

موفقیت

موفقیت چیست و چگونه به آن دست یابیم؟

این مقاله از هر مقاله‌ای که تا کنون مطالعه کرده‌اید می تواند شما را به موفقیت نزدیک تر می‌کند!

ما در این مقاله ابتدا به شرح موفقیت از نظر معنی و سپس به موضوع رسیدن به موفقیت و ابعاد آن پرداخته‌ایم.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع گردد.

موفقیت
موفقیت

 

موفقیت چیست؟

گاهی ما بعد از بدست آوردن چیزی ، کسی یا حالتی احساس شادی می‌کنیم.

این احساس بسته مدت زمانی که برای رسیدن به هدف مورد نظر تلاش کرد‌ه‌ایم و میزان تلاشی که برای آن کرده‌ایم می تواند متغیر باشد!

ولی به هر حال ما در جهت رسیدن به هدف موفق شده‌ایم.

پس این یک موفقیت است!

کی موفق می شویم؟

هرگاه در راه رسیدن به هدفی بودیم و به پایان راه رسیدیم ، یعنی موفق شده‌‌ایم و به یک یا چند موفقیت دست یافته‌ایم.

موفقیت ابعاد گوناگونی دارد!

و انداره‌های گوناگونی نیز دارد!

 

رسیدن به موفقیت و راهکار های آن

برای رسیدن به اهداف و موفقیت‌ها بسته به ابعاد آنها و اندازه آنها باید از نظر ذهنی آماده باشیم!

گاهی اوقات رسیدن به هدف بیشتر از نیاز به آمادگی ذهنی ، نیاز آمادگی جسمی دارد.

پس همیشه بیایید ذهنی آماده داشته باشیم و پیش نیاز‌های موفقیت خود را رفع کنیم.

همین طور رسیدن به موفقیت نیاز به دانستن چیز‌هایی و آگاهی از نکاتی دارد.

اکنون ما شما را با شیوه دستیابی به موفقیت با راهکار های اساسی و قطعی و تضمینی آشنا می کنیم!

همان طور که وقتی ما می‌خواهیم از مبدا به مقصد برسیم ، باید راه را بلد باشیم و از موانع آگاهی داشته باشیم ، برای رسیدن به موفقیت هم باید همواره مسیر درست را انتخاب کنیم و در مسیر رسیدن به هدف ثابت قدم باشیم.

گاهی هم ما باید از دیگران الگو بگیریم یا از نصایح آنها استفاده کنیم!

افرادی که تا کنون با دنبال کردن راه و روش هایی به موفقیت های بزرگی دست یافته‌اند ، بعدا آن را به دیگران نیز انتقال داده‌اند و دیگران هم موفق شده‌اند.

برایان تریسی

غیرممکن است بخواهید موفق شوید اما نام برایان تریسی را حداقل 5 بار نشنیده باشید…

برای ما ایرانی ها، او نماد موفقیت غربی است.

کسی که کتاب های زیادی از او در کتاب فروشی‌ها به چشم می‌خورد و در تمام کتاب‌هایش به بند های ساده و روانی به ما راه صحیح موفقیت را نشان می دهد.

خیلی ها هستند که معتقدند مسیر زندگی‌شان پس از آشنایی با برایان تریسی تغییر کرد.

زندگی خیلی از آنهایی که کتاب‌هایش را خوانده‌اند متحول شده.

فروشندگانی با درآمد بالا هستند که فروش خوب‌شان را مدیون کتاب پر قدرت «روانشناسی فروش» برایان تریسی‌اند.

 کتاب: موفقیت در کسب و کار به سبک برایان تریسی

نویسنده: محمد‌مهدی رستمی‌چافی

ناشر: اعتلای وطن

موفقیت ارکانی دارد که در صورت عمل به آنها بدون شک موفق می‌شویم.

یادمان باشد که همیشه مثبت فکر کنیم و ذهنمان را از افکار پوچ و بیهوده خالی کنیم!

حال با 20 قانون برای رسیدن به موفقیت آشنا شوید:

 

1) قانون ارزش ها

نحوه عملکرد شما همیشه با زیربنایی ترین ارزش ها و اعتقادات شما هماهنگ است.
آنچه به راستی ارزش هایی را که واقعاً به آن اعتقاد دارید بیان می کند، ادعاهای شما نیست بلکه گفته ها، اعمال و  انتخاب های شما به ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است.

 

2) قانون عادت

حداقل 95 درصد از کارهایی که انجام می دهید از روی عادت است، خواه عادت های مفید و خواه عادت های مضر. شما می توانید عادت هایی که موفقیت تان را تضمین می کنند در خود پرورش دهید. یعنی تا هنگامی که رفتار مورد نظر به صورت اتوماتیک و غیرارادی انجام نشود، تمرین و تکرار آگاهانه و مدام را ادامه دهید.

3) قانون انتخاب

زندگی شما نتیجه انتخاب های شما تا این لحظه است. هر جا که هستید و هر کسی که هستید به دلیل انتخاب ها و تصمیم هایی است که تا این لحظه گرفته اید. هر کاری که انجام می دهید براساس ارزش های غالب در آن لحظه است. حتی هیچ کاری نکردن هم نوعی انتخاب است.
چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستید، کنترل کامل زندگیتان و تمامی آنچه برایتان اتفاق می افتد در دست شماست.

4) قانون تغییر

تغییر غیرقابل اجتناب است و چون با دانش روزافزون و تکنولوژی رو به پیشرفت هدایت می شود با سرعتی غیرقابل قیاس با گذشته در حال حرکت است. کار شما این است که استاد تغییر باشید نه قربانی آن.

5) قانون مسئولیت

هر جا که هستید و هر چه که هستید به خاطر آن است که خودتان این طور خواسته اید.
مسئولیت کامل آنچه که هستید، آنچه که به دست آورده اید و آنچه که خواهید داشت برعهده خود شماست.

6) قانون پاداش

عالم در نظم و تعادل کامل به سر می برد. شما همیشه پاداش کامل اعمالتان را می گیرید. همیشه از همان دست که می دهید از همان دست می گیرید. اگر از عالم بیشتر دریافت می کنید به این دلیل است که بیشتر می بخشید.

7) قانون آمادگی

شانس در واقع به هم پیوستن موقعیت و آمادگی است. عملکرد خوب نتیجه آمادگی کامل است که مراحل کسب آن اغلب از هفته ها، ماه ها و سال ها قبل آغاز می شود. در هر حوزه ای موفق ترین افراد آنهایی هستند که همواره در مقایسه با افراد ناموفق وقت بیشتری را صرف کسب آمادگی برای انجام کار می کنند.

8) قانون حد توانایی

هیچ وقت برای انجام همه کارها وقت کافی وجود ندارد، ولی همیشه برای انجام مهم ترین کارها وقت کافی هست. هر چه بیشتر کار کنید کارایی بیشتری پیدا می کنید. اما اگر بخواهید بیش از حد توانتان انجام امور مختلف را به عهده بگیرید نتیجه ای جز این نخواهد داشت که بفهمید توانایی شما برای انجام کارها حدی دارد.

9) قانون انعطاف پذیری

در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید، اما در مورد روش دستیابی به آنها انعطاف پذیر باشید. در عصر تحولات سریع، رقابت شدید و کهنه شدن مدام همه چیز، انعطاف پذیری و سازگاری از شرایط اساسی موفقیت است.

10) قانون صداقت

خوشبختی و داشتن عملکرد عالی هنگامی به سراغ شما می آید که تصمیم بگیرید هماهنگ با والاترین ارزش ها و عمیق ترین اعتقادات خود زندگی کنید. همیشه با آن بهترین بهترین ها که در درون شماست، صادق باشید.

11) قانون احساس

شما هنگام فکر کردن، درک کردن و تصمیم گرفتن صددرصد احساسی عمل می کنید. با احساستان تصمیم می گیرید و با عقلتان توجیه می کنید. از آنجایی که کنترل افکارتان در دست خودتان است، خوشبختی شما نیز بستگی به  میزان اراده شما در کنترل افکارتان دارد.

12) قانون جایگزینی

ذهن خودآگاه شما در آن واحد فقط می تواند یک فکر را در خود جای دهد، یا مثبت یا منفی. شما می توانید با جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی به خوشبختی دست یابید. ذهن مانند باغی است که در آن یا گل می روید یا علف هرز.

13) قانون تکرار

تمرین و تکرار بهای به دست آوردن مهارت است. چیزی را که مدام و مرتب تکرار می کنید به صورت یک عادت جدید ذهنی و عملی درمی آید. رشد فکری و احساس رضایت و خشنودی نتیجه کنار گذاشتن عادت های گذشته و جایگزین کردن تمرین ها و عادت های جدید است. شما می توانید رویکردها، توانایی ها و کیفیات خوشبختی و موفقیت را در خود بپرورانید، به این صورت که قوانین موفقیت را آن قدر برای خود تکرار کنید تا جزئی از شخصیت تان شوند.

14) قانون تلاش غیرمستقیم

در روابط با دیگران غیرمستقیم عمل کردن بیشتر باعث موفقیت می شود. برای اینکه یک دوست خوب داشته باشید باید یک دوست خوب باشید. اگر می خواهید روی دیگران تأثیر بگذارید باید شما هم از دیگران تأثیر بگیرید. برای ایجاد و حفظ روابط دوستانه باید اول خودتان یک فرد دوست داشتنی باشید.

15) قانون تلاش معکوس

هر چه بیشتر بکوشید تا به زور رابطه خوبی با دیگران ایجاد کنید کمتر موفق خواهید شد. برای ایجاد یک رابطه خوب کافی است فقط راحت باشید، خوتان باشید و از لحظاتی که با دیگران هستید لذت ببرید.

16) قانون بخشش

سلامت روانی شما دقیقاً بستگی دارد به اینکه تا چه حد می توانید کسانی را که با اعمالشان به نحوی به شما آسیب رسانده اند به راحتی ببخشید. بسیاری از ناراحتی ها و بدبختی ها ناشی از ناتوانی در بخشیدن دیگران است. این عدم توانایی منجر به مقصر شمردن دیگران و احساس کینه و نفرت نسبت به آنها می شود.

17) قانون پذیرش واقعیت

مردم تغییر نمی کنند. آنها را همان طور که هستند بپذیرید. سعی نکنید دیگران را عوض کنید یا انتظار داشته باشید تغییر کنند. شما نتیجه نگرش خودتان را می بینید. کلید داشتن روابط خوب با دیگران، پذیرش آنها به همان صورتی است که هستند.

18) قانون حداکثر

بشر همیشه سعی می کند در قبال صرف وقت، پول، تلاش یا احساس خود بیشترین نتیجه را حاصل کند. در انتخاب بین کمتر یا بیشتر، ما همیشه بیشتر را انتخاب می کنیم. بنابراین، ما مردم اصولاً در انجام هر کاری حریص هستیم. این ویژگی نه خوب است و نه بد، این فقط یک واقعیت است.

19) قانون خوش بینی نابجا

خوش بینی مانند چاقوی دو لبه است که می تواند هم به شکست و هم به موفقیت منجر شود. در تجارت، هر کاری دو برابر آنچه فکر می کنید هزینه دارد و سه برابر مدت زمانی که پیش بینی می کنید به طول می انجامد.

20) قانون رضایت مشتری

در تجارت هر کسی مشغول حفظ رضایت مشتری است و همیشه حق با مشتری است. مشغولیت ذهنی تاجران موفق ارایه خدمات بهتر به مشتری است.

 

امیدواریم این 20 قانون برای شما کاربردی واقع گردد!

 

کلمات قدرت آفرین

در شوروی سابق مردی روان‌بین وجود داشت به نام ولف مسینگ یا Wolf Messing که همه جا سخن از او بود و آوازه‌اش در همه دنیا پیچیده بود.

در آن زمان رهبر شوروی ژوزف استالین، قصد ملاقات با این مرد را داشت.

به این منظور  به رئیس گارد امنیتی‌اش دستور داد که به ولف پیغام دهد که بعد از سه روز  دیگر در دفتر کارش در کاخ کرملین حاضر شود.

استالین، همچنین گوشزد کرد که نباید ورقه اجازه ورود برای ولف ارسال گردد، چون آن گونه که همه ادعا می کردند او قدرت های عجیبی داشت، پس می‌بایست بتواند با آن همه محافظت های ویژه که از آنجا می شد، وارد دفتر کار شود!

سه روز بعد، هنگامی که استالین در دفتر کارش مشغول بود، با بلند کردن سرش از روی میز ، مردی را دید رو به روی خود دید!

ورود یک نفر به دفتر کار او نه تنها یک کار غیر قانونی بود بلکه غیر ممکن نیز بود. استالین که ترسیده بود ، برای خبر کردن ماموران گارد ویژه امنیتی ، آژیر مخصوصی را به صدا درآورد. ماموران وارد اتاق شده و او را دستگیر کردند!

آن مرد پس از دستگیری اعلام نمود که همان ولف مسینگ است.

ولف چطور توانست وارد دفتر شود؟

زمانی که از ولف درباره ورود به دفتر کار استالین با آن همه نیرو امنیتی پرسیده‌شد ، گفت:«من کلمات بریا و من بریا هستم را آنقدر تکرار کردم که باورم شده بود که من بریا هستم و از این طریق وارد آنجا شدم».

ماموران در توضیح گفته بودند که:«تنها کسی که اجازه مخصوص برای ورود به کاخ کرملین را داشت ، لاورنتی بریا ، رئیس پلیس مخفی شوروی بوده است».

پس می توان گفت کلمات و جملات تاثیر زیادی می‌توانند بر روی افکار و اعتقاد ما داشته باشند.

مسیر موفقیت

پس بیایید با توجه به مطالب بالا بیش از پیش روی خود کار کنیم تا به اهداف و آرزو های خود دست یابیم.

استفاده مداوم از کلمات و جملات مثبت می توانند ما را به اهداف خود نزدیک کنند ، مانند من می توانم ، ما می توانیم و من موفق خواهم شد!

این را همیشه به یاد داشته باشید که هر کجا واقعا بخواهید برسید ، خواهید رسید.

مقام و مکان خوبی را برای خود بخواهید.

 


آرزوی ما موفقیت شما است!

امیدواریم که موفق شوید و همیشه پیروز باشید!

مطالب فوق بخش کوچکی از راهکار‌های موفقیت هست ، پس به طور مداوم مطالعه کنید و یاد بگیرید.

بدانید که یادگیری شما را به کمال خواهد رساند!

امام علی (ع) می فرمایند:

فلیعمل العامل منکم فی ایام مهله قبل ارهاق اجله وفی فراغه قبل اوان شغله وفی متنفسه قبل ان یؤخذ بکظمه;

هر کس از شما که اهل عمل است باید عمل کند در روزگاری که مهلت دارد پیش از آنکه مرگ فرا رسد و در ایام فراغتش پیش از آنکه گرفتار شود و در ایام رهایی اش پیش از آنکه گلوگاه او [به وسیله مرگ] گرفته شود.

راه و روش های برتر کسب و کار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگر...

ایستگاه فضایی بین المللی
در مدار زمین
پرلرن

ایستگاه فضایی بین‌المللی

به انگلیسی International Space Station سرنشین دائم 6 نفر سرنشین قابل افزایش تا10نفر تاریخ پرتاب ۲۹ آبان ۱۳۷۷(۲۰ نوامبر ۱۹۹۸) پرتاب از پایگاه فضایی بایکونورپایگاه فضایی

ادامه مطلب »
مسیر موفقیت
زندگی
سید حسین حسینی

موفقیت

چگونه موفق شوم؟ موفقیت چیست؟ راز های موفقیت! راهکار های رسیدن به هدف! توضیحات کامل!

ادامه مطلب »
Translate »