منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بازار کار سئو در ایران و جهان چگونه است؟ + بررسی درآمد سئو

بازار کار سئو در ایران و جهان چگونه است؟ + بررسی درآمد سئو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بازار کار سئو در ایران و جهان چگونه است؟ + بررسی درآمد سئو

بازار کار سئو با ظهور موتورهای جستجو و توسعه کسب و کارهای آنلاین هر روز در حال رشد است و می توانید شاهد تقاضای خوبی برای یک متخصص سئو باشید. ورود به این بازار کار نیاز به دانش و آموزش تخصصی سئو دارد و پس از گذراندن دوره آموزشی می توانید درآمد مناسبی کسب کنید. جدا از این درآمد، اگر به عنوان متخصص سئو شناخته شوید، مطمئناً می توانید پروژه های شخصی خود را محقق کنید.

رشته سئو چیست؟

با آموزش سئو، در واقع روش ها و رویه هایی را که برای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو استفاده می شود، یاد خواهید گرفت. وب سایت فقط خرید و ثبت دامنه نیست، بلکه در مرحله اولیه آن باید اصولی را رعایت کنید تا در صفحه اول موتورهای جستجو مانند گوگل و در رتبه های برتر آن قرار بگیرید. رشته سئو دارای روش هایی است که توسط آن صفحات وب سایت تولید شده به صورت بهینه منتشر می شوند و پس از این بهینه سازی به راحتی می توان رتبه سایت را افزایش داد و در نتیجه اطلاعات بیشتری به دست آورد.

به طور کلی آموزش سئو و تولید محتوا قسمت های زیادی دارد و سئوی فنی، سئوی داخلی و سئوی خارجی وب سایت را می توان از مهم ترین قسمت ها دانست.

مهارت های لازم یک متخصص سئو

یک متخصص سئو به دانش کافی در مورد دنیای وب نیاز دارد، اما نگران نباشید زیرا یادگیری این قسمت زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. مهارت های لازم برای کارشناس سئو را می توان در مدت زمان کوتاهی آموخت و پس از مدت کوتاهی می توان از طریق این دسته از کارها کسب درآمد کرد. شما در واقع باید مفاهیم اولیه طراحی و راه اندازی یک وب سایت و کار با پلتفرم های محبوب مانند وردپرس را یاد بگیرید که حداکثر چند روز طول می کشد.

اگر به دنبال ورود به بازار کار فنی سئو هستید و می خواهید آموزش کامل سئو سایت را ببینید، قطعا باید با کدهایی آشنا شوید. این کدها قسمت هایی از طراحی وب سایت هستند که به صورت HTML و جاوا اسکریپت خواهند بود و برای گرفتن بهترین نتیجه باید موضوعات مرتبط با سئو را در این زبان ها یاد بگیرید.

برای وارد شدن به یک شغل اصلی، می توانید با یادگیری مفاهیم اولیه و تخصص های زیر شروع کنید و زمان بیشتری را برای بهبود تخصص خود در آینده صرف کنید.

مهارت های لازم یک متخصص سئو

  • تحقیق کلمات کلیدی: تحقیق کلمات کلیدی برای یک متخصص بهینه سازی وب سایت مهم است و در واقع موتورهای جستجو محتوای وب سایت شما را با استفاده از این کلمات کلیدی شناسایی می کنند.
  • بهینه سازی کلمات کلیدی: حواستان باشد که تولید یا بهینه سازی محتوا جزو تخصص های یک متخصص سئو نیست، اما بهتر است با این موضوع آشنا باشید تا پروژه ها و محتوای تیم محتوا را به خوبی مدیریت کنید.
  • ایجاد اتصالات: لینک سازی خارجی و داخلی موضوع مهمی است که به محتوای شما کمک می کند تا رتبه بهتری کسب کند و شما می توانید با لینک سازی خوب به تجربه کاربری وب سایت خود کمک زیادی کنید.
  • تجزیه و تحلیل رقبا: رقبای وب سایت شما همیشه در کنار شما هستند و آنها نیز برای کسب رتبه بهتر با شما همکاری می کنند. شما باید این رقبا را با کمک ابزارهای سئو تحلیل کنید تا مزیت رقابتی بهتری داشته باشید.
  • الگوریتم ها: برای ورود به بازار کار سئو، باید درک درستی از الگوریتم های گوگل به دست آورید، زیرا وب سایت ها بر اساس این الگوریتم ها رتبه بندی می شوند.

دوره سئو دانشجویی

برای اینکه یک متخصص سئو حرفه ای شوید و وارد بازار کار شوید، شرکت در یک دوره جامع و کامل بسیار مهم است. دوره دانشجویی SEO به طور خاص برای مخاطبانی طراحی شده است که قصد ورود سریع و آسان به بازار کار سئو را دارند و می خواهند به راحتی توانایی های فنی و علمی خود را در یک وب سایت اعمال کنند.

گذراندن دوره دانشجویی سئو مسیری است که شما را با مفاهیم کلی و جزئی بهینه سازی موتورهای جستجو آشنا می کند و پس از این دوره می توانید با سئو داخلی، سئو خارجی و بهینه سازی فنی وب سایت در سطوح مختلف آشنا شوید.

بازار کار سئو در ایران و خارج از کشور

بازار کار سئو در ایران و خارج از کشور یکی از پرتقاضاترین بازارها است و مطمئناً برای هر وب سایت حرفه ای به یک متخصص سئو حرفه ای نیاز خواهد بود. در غیر این صورت نمی توانید روی موفقیت وب سایت حساب کنید. در حال حاضر می توانید تقاضای خوبی برای این کار مشاهده کنید و با بررسی وب سایت های کاریابی قابل مشاهده است.

همانطور که در مقاله simplilearn بیان شد، در کشورهای خارجی در صورت داشتن تجربه حرفه ای در این زمینه، مسیر ورود به بازار کار هموار است و در کشورهایی مانند آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی، کسب درآمد از طریق تخصص سئو امکان پذیر است. .

درآمد متخصص سئو

درآمد یک متخصص سئو در حال حاضر بین 8 تا 12 میلیون در ماه تخمین زده می شود و این در صورتی است که به عنوان مبتدی وارد این کار شوید. اگر مهارت و تجربه کاری خود را افزایش دهید امکان کسب درآمد بیش از 15 میلیون تومان وجود دارد و افراد حرفه ای با بیش از 3 سال سابقه می توانند انتظار کسب درآمد بیش از 20 تا 100 میلیون تومان در ماه را داشته باشند.

درآمد متخصص سئو

درآمد کارشناس سئوی آزاد

مزیت مهم بازار کار سئو این است که می توانید به عنوان فریلنسر در این رده شغلی فعالیت کنید. درآمد یک متخصص سئوی آزاد می تواند حتی بیشتر از یک کارمند سئو باشد که شخصاً برای یک شرکت کار می کند.

به طور کلی، یک فریلنسر سئو می تواند بین 10 میلیون تا 15 میلیون در ماه درآمد داشته باشد که به سطح تخصص و زمانی که در طول روز صرف کار می کنید بستگی دارد.

نتیجه

بازار کار سئو فرصت های بسیار خوبی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد و با استفاده از این فرصت ها می توانید درآمد خوبی کسب کنید. اگر قبلا در یکی از زیرمجموعه های کامپیوتر تحصیل کرده اید می توانید با گذراندن دوره دانشجویی سئو تا چند هفته دیگر وارد بازار کار شوید. اگر در این مورد سوال یا ابهامی دارید، خوشحال می شویم در بخش نظرات آن را بشنویم.