منو سایت

باشگاه چیست؟ آشنایی با شرایط باشگاه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
باشگاه چیست؟ آشنایی با شرایط باشگاه

با رشد روزافزون فناوری و شبکه های اجتماعی، قابلیت چت صوتی در بسیاری از اپلیکیشن های اجتماعی مانند تلگرام نیز فعال شده است. اکنون شبکه اجتماعی را تصور کنید که یک تسهیلات چت صوتی انحصاری را با بهترین امکانات و شرایط فراهم می کند. درست است، منظور ما کلوب هاوس است. در این مقاله از پونیشا اطلاعات جامعی در مورد شبکه اجتماعی کلاب هاوس به دست می آورید و نحوه دانلود و نصب کلاب هاوس و اصطلاحات شناخته شده آن را یاد می گیرید.

باشگاه چیست؟

Clubhouse یک شبکه اجتماعی صوتی است که در آوریل 2020 به عنوان یک برنامه iOS طراحی شده است. البته اگر کاربر اندروید هستید، جای نگرانی نیست. با گذشت زمان و توسعه این برنامه، قابلیت استفاده برای کاربران اندرویدی نیز در می 2021 فعال شد، یکی از دلایل محبوبیت و محبوبیت این اپلیکیشن با اینکه جدید است، استفاده ایلان ماسک از آن بود.

قابلیت انحصاری چت صوتی این برنامه نگرانی کاربران را برطرف کرده است چرا که در هنگام استفاده از این برنامه نیازی به استفاده از دوربین نیست، بنابراین کاربران نگران این نیستند که چه لباسی بپوشند و کجا هستند.

باشگاه چیست؟

طبق گزارش ها و آمار تا دسامبر 2020، کلاب هاوس تنها 600000 کاربر دارد. احتمالاً دلیل این کم بودن جامعه آماری، الزام به داشتن معرف ثبت است. در واقع، قبل از به روز رسانی، کاربران نمی توانستند به سادگی برنامه را از فروشگاه های برنامه دانلود و نصب کنند. اما اکنون این محدودیت حذف شده است و در این مقاله نحوه دانلود و نصب Clubhouse را به شما آموزش می دهیم.

Clubhouse را دانلود و نصب کنید

همانطور که در حال حاضر می دانید، Clubhouse یک رسانه اجتماعی مبتنی بر صدا است که به کاربران اجازه می دهد مکالمات زنده داشته باشند. این پلتفرم اجتماعی در حال حاضر برای سیستم عامل های اندروید و آیفون در فروشگاه های آنلاین موجود است. همچنین اگر می خواهید آن را روی ویندوز و مک نصب کنید، می توانید از نسخه غیر رسمی آن استفاده کنید.

چگونه می توانم دعوتنامه باشگاه بگیرم؟

همانطور که گفته شد قبل از آپدیت ها برای شرکت در این برنامه و استفاده از قابلیت چت صوتی باید دعوت نامه ای از نماینده دریافت کرده باشید. با این حال، در جولای 2021، این برنامه این محدودیت را حذف کرد. در حال حاضر می توانید بدون دعوتنامه در باشگاه حضور یافته و از امکانات آن استفاده کنید.

باشگاه و تجارت

باشگاه و تجارت

در دنیای بزرگ شبکه های اجتماعی که امروزه بخش قابل توجهی از زمان ما را به خود اختصاص داده است، Clubhouse به عنوان یک شبکه اجتماعی راه ارتباطی خاصی را گسترش می دهد که می تواند برای برخی از مشاغل مفید باشد.

یکی از مزایای استفاده از کلاب هاوس برای کسب و کار، ایجاد اعتماد و برندسازی است. با حضور در باشگاه به مشتریان بالقوه خود نزدیکتر خواهید شد و با برقراری ارتباط مستقیم با آنها و همچنین ارائه محتوای صوتی خوب می توانید نظرات آنها را درک کرده و اعتماد آنها را جلب کنید. از طرفی می توانید با تعامل با همکاران و رقبا و حضور در شرکت آنها، ضمن شناخت نقاط ضعف خود، سعی در ایجاد مزیت رقابتی داشته باشید.

مزایای استفاده از باشگاه

از طریق کلاب هاوس می توانید بهترین نوع ارتباط را با باشگاه مشتریان خود تجربه کنید. همانطور که می دانید در این شبکه اجتماعی ارتباط شما با مشتریان و مخاطبان از طریق پست و استوری نخواهد بود، بلکه کاربران مستقیماً با شما صحبت خواهند کرد. این ویژگی می تواند صمیمیت بین شما و مشتریانتان را افزایش دهد.

در کلاب هاوس می توانید مستقیماً با مخاطبین خود در مورد فعالیت های خود در سایر شبکه های اجتماعی صحبت کنید و از آنها بخواهید که با شرکت و نظر دادن بیشتر شما را همراهی کنند.

علاوه بر این موارد، با مراجعه به اتاق های تخصصی کلاب هاوس در محل کسب و کار خود، می توانید به صورت رایگان از تخصص سایر کارشناسان در حوزه کاری خود استفاده کنید. شما ممکن است با افرادی ملاقات کنید که دانش و تجربه مورد نیاز شما را دارند، درست زمانی که از اتاق های مختلف باشگاه بازدید می کنید. شما می توانید با تبلیغ نیازهای کسب و کار خود در کلاب هاوس، کارکنانی را برای کسب و کار خود استخدام کنید.

این موارد تنها بخشی از امکانات موجود در کلاب هاوس برای بازاریابی شبکه های اجتماعی بود. اگر تجربه مفیدی در این زمینه دارید، لطفاً آن را با ما در میان بگذارید.

شرایط باشگاه

شرایط باشگاه

برای مدیریت بهینه شبکه های اجتماعی، یکی از راه ها آشنایی با شرایط آن شبکه اجتماعی است، در غیر این صورت ممکن است دچار سردرگمی شوید و نتوانید از امکانات شبکه استفاده کنید. بعید به نظر می رسد که این روزها هیچکس نداند شبکه اجتماعی چیست؟ اما با مطالعه مقاله مربوطه در پونیشا می توانید اطلاعات تخصصی و خوبی در زمینه شبکه های اجتماعی به دست آورید.

در زیر لیست کامل شرایط و ضوابط باشگاه آمده است.

باشگاه رومی

مهم ترین قسمتی که در کلاب هاوس توسط کاربران ایجاد می شود و به آنها امکان چت و اضافه کردن افراد دیگر را می دهد، اتاق باشگاه است. ریشه این کلمه انگلیسی به معنای اتاق است. کاربران می توانند یک زمان از پیش تعیین شده برای رام خود در نظر بگیرند. با امکان برنامه ریزی می توان اتاق ها را به صورت باز، بسته و اجتماعی ایجاد کرد.

  • رام های باز: نامحدود و در دسترس همه
  • Social Roms: برای افرادی که دنبال کرده اید
  • اتاق‌های بسته: برای افراد خاصی که خودتان را در نظر می‌گیرید (مانند عملکرد دوستان نزدیک در استوری اینستاگرام!)

گوینده

با توجه به ماهیت این شبکه اجتماعی که مبتنی بر صدا است، واضح است که برخی افراد گوش می دهند و برخی دیگر صحبت می کنند. اعضای یک اتاق که صحبت می کنند و فعال هستند سخنران نامیده می شوند.

شنونده

شنوندگان افرادی هستند در یک اتاق که فقط به صحبت های دیگران گوش می دهند و خودشان صحبت نمی کنند. این افراد معمولا شنونده نامیده می شوند.

صحنه

یکی از رایج ترین و مهم ترین اصطلاحات در فضای باشگاه صحنه است و گفته می شود فضایی است که افراد باید در آن قرار بگیرند تا گفتگو کنند. مدیر اتاق می تواند افراد روی صحنه را مدیریت کند و حتی در صورت لزوم آنها را حذف کند.

مجری

گردانندگان افرادی هستند که به مدیر کمک می کنند تا اتاق باشگاه را اداره کند. در شرایطی که رم شلوغ است یا مردم سعی می کنند نظم موجود را به هم بزنند، مادریدورها بی طرفانه سعی می کنند نظم را به رم بازگردانند.

پینگ

قابلیت پینگ یکی از قابلیت هایی است که در شبکه اجتماعی کلاب هاوس در اختیار کاربران قرار می گیرد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که هر دنبال کننده ای را که دوست دارید به اتاقی که می خواهید دعوت کنید. با این اطلاعیه که دعوت شده اید برای فرد مورد نظر شما ارسال می شود.

هیچ محدودیتی برای پینگ زدن افراد در باشگاه وجود ندارد و می توانید هر تعداد نفر را که می خواهید به اتاقی که می خواهید دعوت کنید.

ترولینگ ترولینگ

در محیط باشگاه، ترول شخصی است که قصد دارد نظم موجود در اتاق را به هم بزند. در این شرایط مدیر گروه یا ناظم می تواند با ترول کردن او را از اتاق بیرون کند.

اصطلاح PTR

اصطلاح PTR به معنای کشش به تازه و همچنین به معنای تازه کردن است تا بتوانید آخرین وضعیت باشگاه خود را مشاهده کنید.

آخرین کلمه

در دنیای بزرگ رسانه های اجتماعی و شبکه های اجتماعی، نبود شبکه صوتی قبل از کلاب هاوس واقعا احساس می شد. اگرچه قابلیت چت صوتی در حال حاضر در سایر شبکه های اجتماعی مانند توییتر و تلگرام در دسترس است، اما باشگاه هاوس این قابلیت را به صورت انحصاری در اختیار کاربران قرار می دهد. این ویژگی برای افرادی که فعالانه پادکست می سازند می تواند بسیار مثبت و مفید باشد.

آیا تجربه حضور در باشگاه و استفاده از امکانات آن را داشته اید؟ اگر چنین است، لطفا تجربه خود را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. امیدواریم با خواندن این مقاله متوجه شده باشید که باشگاه چیست.

به این مقاله امتیاز دهید