منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • با Scratch Jr بازی Poo را در 15 دقیقه طراحی کنید

با Scratch Jr بازی Poo را در 15 دقیقه طراحی کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با Scratch Jr بازی Poo را در 15 دقیقه طراحی کنید

این ویدیو برای سنین 4.5 تا 99 مناسب است

زبان برنامه نویسی استفاده شده در این ویدیو توسط میلیون ها کودک در سراسر جهان استفاده شده است. در این آموزش با لحنی ساده و مناسب به آموزش طراحی یک بازی ساده پو با استفاده از زبان برنامه نویسی پازل و گرافیک Scratch Jr می پردازیم. لازم به ذکر است که برای این آموزش نیازی به هیچ پیش نیازی نیست و حتی این زبان برنامه نویسی را می توان دانست و فقط دانستن رنگ ها و چپ و راست کافی است.

لیست موضوعات مطرح شده در این فیلم آموزشی

 • طراحی صفحه نمایش برای ورود به بازی
 • طراحی کاراکتر (اسپرایت) پو
 • با ابزارهای طراحی کار کنید و پس زمینه را تغییر دهید
 • استفاده از بلوک ها: حرکت، اندازه، مکالمه، زمان، برای همیشه، ورود به مرحله جدید و غیره.
 • طراحی صفحه پایانی

با نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر، لپ تاپ و حتی موبایل و تبلت خود می توانید بدون نیاز به اینترنت برنامه نویسی کنید و روی پروژه ها، بازی ها، انیمیشن ها و داستان های خود سرمایه گذاری کنید. نحوه نصب نرم افزار به طور کامل در ترم 1 اسکرچ جونیور آموزش داده شده است.

چرا برنامه نویسی را به بچه ها آموزش دهیم؟

یکی از مهم ترین دلایل توجه کشورهای پیشرفته به برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان، تأثیر این علم در ساختن آینده کشورها، توانایی کودکان و نوجوانان و ایجاد فرصت برای خلق ارزش و ثروت و همچنین اثرات روانی این آموزش ها بر کودکان و نوجوانان.

شما می توانید در دوره Scratch Junior به ما بپیوندید تا کودک مورد علاقه شما بتواند ایده های قدرتمندی در مورد علوم کامپیوتر بیاموزد و خلاقیت و مهارت های حل مسئله خود را تقویت کند. با ماشین رانندگی کنید، کودک شما به راحتی می تواند با زبان های برنامه نویسی مختلف کار کند و فراموش نکنیم که آینده در دست روبات هاست و به گفته میشل رزنیک (بنیانگذار برنامه نویسی کودکان): اگر فردی در عصر امروز علم برنامه نویسی کتابت ندارد، از نعمت سواد بهره ای نمی برد.

مایلم به این نکته اشاره کنم که این دوره نه تنها برای برنامه نویس شدن کودکان، بلکه برای تقویت توانایی آنها در تجزیه و تحلیل، تفکر و حل مسائل طراحی شده است و این باعث موفقیت آنها در دروسی مانند ریاضیات و همچنین زمان صرف شده در تلفن های همراه و کامپیوتر این کار را به صورت هدفمند انجام می دهد

در دوره Scratch Junior به کودک شما نحوه استفاده از کد بلوک، مفاهیم برنامه نویسی و منطق و نحوه استفاده از الگوریتم ها در کنار انیمیشن و ساخت بازی آموزش داده می شود. هر کسی می تواند کدها را حفظ کند و بازی بسازد و حتی کدها را از اینترنت دانلود کند، اما هدف ما این است که کودک تفکر برنامه نویسی را کشف کند. پس از آموزش مفاهیم اولیه و تمامی قسمت های نرم افزار، مفاهیم تخصصی تری با پروژه های مختلف مورد بحث قرار می گیرد.

این مقاله ویدیویی برای چه کسانی است؟

 • برای سنین 4.5 تا 99 سال
 • کودکانی که به دنیای بازی ها، موبایل ها و نرم افزارها علاقه مند هستند
 • افرادی که می خواهند وارد دنیای برنامه نویسی شوند
 • کودکان و نوجوانانی که می خواهند بازی بسازند
 • افرادی که اهمیت و ضرورت یادگیری برنامه نویسی را درک می کنند

پیش نیازهای این ویدیو

نیازی به هیچ پیش نیازی نیست، فقط دانستن رنگ ها و چپ و راست کافی است

ابزارها و نرم افزارهای مورد استفاده در این آموزش

مزیت یادگیری Scratch Jr

این فیلم آموزشی با لحن مناسب برای ارتباط با کودکان و نوجوانان ساخته و ضبط شده است. شاید آموزش برنامه نویسی به متخصصان و بزرگسالان آسان به نظر برسد، اما هرگز در سنین پایین اینطور نیست. برای کودکان، فقط آموزش کاربردی و جذاب است که لحنی متناسب با نیازها و روحیات کودکان داشته باشد. این آموزش باعث ایجاد پیوندی عمیق و عمیق با فرزندان دلبندتان می شود.