منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین کتاب یادگیری جاوا اسکریپت با 5 کتاب برتر جهان

بهترین کتاب یادگیری جاوا اسکریپت با 5 کتاب برتر جهان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین کتاب یادگیری جاوا اسکریپت با 5 کتاب برتر جهان

یادگیری کدنویسی برای مبتدیان می تواند دلهره آور به نظر برسد. اینکه آنها نیاز به یادگیری زبان های برنامه نویسی مختلف با نحو و منطق متفاوت دارند تا بتوانند وب سایت، اپلیکیشن موبایل، نرم افزار یا هر کار دیگری بسازند و توسعه دهند. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی قدرتمند است که تقریباً در تمام نقاط دنیای دیجیتال استفاده می شود. با توجه به محبوبیت این زبان، ویدیوهای زیادی در دنیای اینترنت وجود دارد که می توانند جاوا اسکریپت را آموزش دهند. در ادامه این مقاله بهترین کتاب درسی جاوا اسکریپت را به زبان فارسی و انگلیسی ارائه خواهیم کرد.

مقدمه ای بر جاوا اسکریپت

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت یکی از محبوب ترین، پرکاربردترین و قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی است. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی تفسیر شده، شی گرا و سطح بالا است. همچنین به عنوان یک زبان پویا شناخته می شود.

استفاده از JS در بسیاری از زمینه های برنامه نویسی امکان پذیر است. به عنوان مثال، می توان از آن برای توسعه وب (هم سمت سرور و هم سمت کاربر)، ایجاد برنامه های دسکتاپ و اندروید، بازی های مختلف، امنیت و غیره استفاده کرد. جاوا اسکریپت به دلیلی زبان همه مخالفان فنی نامیده شده است!

تاریخچه جاوا اسکریپت

برندن آیک توسعه دهنده و سازنده زبان جاوا اسکریپت است. در سال 1995، زمانی که در نت اسکیپ کار می کرد، وظیفه ایجاد یک زبان برنامه نویسی ساده برای پویایی صفحات وب را بر عهده گرفت. ماموریت او ایجاد یک زبان برنامه نویسی بود که کدهای HTML را جذاب تر کرده و آنها را نمایش می داد.

در اصل، او قصد داشت تغییراتی در زبان Schema ایجاد کند و آن را ساده کند. اما بعد تصمیم گرفت زبانی نزدیک به جاوا بسازد. دلیل این امر تعداد زیاد برنامه نویسان مسلط به این زبان بود. اولین نسخه جاوا اسکریپت در سال 1996 برای استانداردسازی لازم به سازمان ECMA ارائه شد.

در این مقاله به معرفی جاوا اسکریپت و پیشینه آن نمی پردازیم. بلکه می خواهیم تعدادی از بهترین کتاب های یادگیری جاوا اسکریپت فارسی و انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

بهترین کتاب برای یادگیری جاوا اسکریپت چیست؟

هدف از نگارش این مقاله ارائه تعدادی از بهترین کتاب ها در زمینه آموزش زبان برنامه نویسی JS می باشد. در زیر به معرفی 3 کتاب به زبان انگلیسی و 1 کتاب به زبان فارسی می پردازیم که با خرید یکی از آنها و مطالعه آن می توانید جاوا اسکریپت را یاد بگیرید.

بهترین کتاب آموزش جاوا اسکریپت به زبان انگلیسی

اگر تسلط متوسطی به زبان انگلیسی دارید، می توانید با خرید کتاب درسی جاوا اسکریپت به زبان انگلیسی، نحوه برنامه نویسی به این زبان همه کاره را به بهترین شکل ممکن بیاموزید. نکته مهم این است که هرگز یک کتاب جاوا اسکریپت ترجمه شده را انتخاب نکنید و حتما نسخه اصلی آن را خریداری کنید.

یک کتاب شما js را نمی شناسید

کایلی سیمپسون در کتاب: شما جاوا اسکریپت را نمی دانید! یک زبان برنامه نویسی را به کامل ترین شکل آموزش می دهد. این فقط یک کتاب نیست. بلکه مجموعه ای از 6 کتاب مجزا با بیش از 1000 صفحه است که تقریباً تمام موضوعات یادگیری جاوا اسکریپت را پوشش می دهد. خواندن این کتاب به شما درک عمیقی از جاوا اسکریپت می دهد و خواندن آن به عنوان بهترین کتاب برای یادگیری جاوا اسکریپت به زبان انگلیسی توصیه می شود.

برای درک بهتر این کتاب، بهتر است دانش اولیه زبان های C، C++ و جاوا را داشته باشید.

بهترین کتاب یادگیری جاوا اسکریپت با 5 کتاب برتر جهان

خرید کتاب You don’t know JS

دانلود کتاب You Don’t Know JS

کتاب یادگیری جاوا اسکریپت بصری

جاوا اسکریپت را به صورت بصری یاد بگیرید! یکی از آثار Evelyn Demirov برای آموزش مبتدیان جاوا اسکریپت نوشته شده است. این کتاب یادگیری جاوا اسکریپت را از 0 به صورت تصویری و با کمک جلوه های بصری آغاز می کند. مزیت این کتاب نسبت به کتاب قبلی این است که هیچ تجربه ای در زبان های برنامه نویسی لازم نیست. اگرچه باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

نکته دیگر اینکه کتاب Learn JavaScript Visual به هیچ وجه به موضوعات و مبانی عمیق و پیچیده نمی پردازد. همچنین به دلیل کم بودن تعداد صفحات (کمتر از 200 صفحه) برای افرادی که نیاز به یادگیری سریع برنامه نویسی جاوا اسکریپت دارند مناسب است.

بهترین کتاب یادگیری جاوا اسکریپت با 5 کتاب برتر جهان

خرید کتاب Learn JavaScript Visually

یک کتاب موثر جاوا اسکریپت

اگر اصول اولیه جاوا اسکریپت را یاد گرفته اید و می خواهید این زبان را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید، بهترین ایده خواندن این کتاب است. یک کتاب جاوا اسکریپت موثر! نوشته دیوید هرمن و با پیشگفتار برندان آیک، 68 راه برای مهار قدرت زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را آموزش می دهد. این کتاب را می توان به یک تور عمیق از جاوا اسکریپت تشبیه کرد.

این کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای بهترین روش‌ها را برای کار با آرایه‌ها، APIهای برنامه‌ها، توابع و کتابخانه‌ها آموزش می‌دهد. در واقع بخش بزرگی از کتاب به این سوالات اختصاص دارد.

بهترین کتاب یادگیری جاوا اسکریپت با 5 کتاب برتر جهان

خرید کتاب جاوا اسکریپت موثر

در پایان این بخش، پیشنهاد می کنم ارائه 10 کتاب درسی بهترین جاوا اسکریپت را در وب سایت simplilearn از دست ندهید.

بهترین کتاب برای یادگیری جاوا اسکریپت به زبان فارسی

اگر زبان انگلیسی بلد نیستید و می خواهید زبان برنامه نویسی JS را با کمک کتاب یاد بگیرید، کتاب زیر می تواند بهترین انتخاب باشد. البته به شرطی که بتوانید آن را پیدا کنید و بخرید!

کتاب آموزش گام به گام جاوا اسکریپت

این کتاب نوشته آقای عین الله جعفرنژاد قمی است که کتابهای زیادی در زمینه برنامه نویسی و کامپیوتر نوشته است. این کتاب زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را از دوره های مقدماتی تا پیشرفته آموزش می دهد. کتاب آموزش گام به گام جاوا اسکریپت به عنوان بهترین کتاب آموزش JS به زبان فارسی محسوب می شود.

متاسفانه نسخه چاپی آموزش گام به گام جاوا اسکریپت کمیاب است و ممکن است نتوانید آن را در اینترنت پیدا کنید. از طرفی امکان دانلود PDF کتاب جاوا اسکریپت جعفرنژاد قمی وجود ندارد. اما می توانید از طریق لینک زیر آن را سفارش دهید.

بهترین کتاب یادگیری جاوا اسکریپت با 5 کتاب برتر جهان

خرید کتاب آموزش گام به گام جاوا اسکریپت

نتیجه

استفاده از کتاب یکی از بهترین راه ها برای یادگیری برنامه نویسی است. جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی پرکاربرد در ایران و جهان است که بازار کار خوبی دارد.

ما 4 مورد از بهترین کتاب های درسی جاوا اسکریپت را به همراه لینک های خرید یا دانلود در بالا قرار داده ایم. به یاد داشته باشید، هیچکس نمی تواند با خواندن یک یا چند کتاب، خود را برنامه نویس خطاب کند! برنامه نویسی نیاز به تمرین و تکرار دارد و باید در کنار یادگیری تمرین کنید.

سایت درهوجیار دارای تعدادی دوره آموزشی مبتدی و پیشرفته جاوا اسکریپت در دسته توسعه وب و توسعه نرم افزار دسکتاپ می باشد که می توانید در صورت نیاز آن ها را تهیه کرده و شرکت نمایید.

آموزش جاوا اسکریپت دیگری را می شناسید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، می توانید نام کتاب را در قسمت نظرات ارسال کنید.