منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شدوبون اینستاگرام چیست؟ چگونه از shadowban خارج شوم؟

شدوبون اینستاگرام چیست؟ چگونه از shadowban خارج شوم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شدوبون اینستاگرام چیست؟ چگونه از shadowban خارج شوم؟

همانطور که می دانید اینستاگرام یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی است که در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. بنابراین طبیعی است که اینستاگرام الگوریتم ها و قوانین خاص خود را دارد و همه کاربران باید از آن پیروی کنند. بدیهی است در صورت تخطی هر کاربری از این قوانین، اینستاگرام برای متخلف جریمه ای در نظر می گیرد که یکی از آنها ممنوعیت است.

برخی از این جریمه ها می تواند به صورت کاهش تعداد بازدید از حساب های کاربری و حذف پست های شما از اینستاگرام اکسپلورر باشد. در این مقاله در مورد یکی از جریمه های اینستاگرام به نام shadowban صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا توضیح دهیم مسدودسازی اینستاگرام چیست، چرا اتفاق می‌افتد و چگونه از آن جلوگیری کنیم. همچنین نحوه خروج از حساب کاربری اینستاگرام را توضیح می دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

Shadowban چیست؟

Shadowban یا در انگلیسی shadowban به معنای “من به سایه می روم”. ممنوع کردن حساب های اینستاگرام به معنای محدود کردن یا مسدود کردن حساب های کاربری است. Shoduben در واقع به پلتفرمی اشاره دارد که محتوای شما را با حذف محتوای شما از اکسپلورر و کاهش مشاهده آن توسط سایر کاربران محدود می کند. اگر صفحه اینستاگرام شما مسدود باشد، هشتگ های پست های شما از اکسپلورر حذف می شوند و دسترسی و مشاهده پست های شما فقط به دنبال کنندگان شما محدود می شود. بدیهی است در چنین شرایطی تعامل و رشد صفحه شما به شدت کاهش می یابد.

دلایل بن شدن در اینستاگرام چیست؟

همانطور که قبلا ذکر شد، اینستاگرام قوانین منحصر به فرد خود را دارد که هر کاربر باید از آنها پیروی کند. اگر هیچ یک از این قوانین را رعایت نکنید، الگوریتم های اینستاگرام حساب کاربری شما را شناسایی کرده و آن را مسدود می کنند. دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث مسدود شدن یک حساب کاربری در سایه شود. در زیر به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

استفاده از ربات های متوالی و مشابه

ربات‌های لایک یا فالوور معمولاً لایک خودکار، کامنت خودکار یا فالو و آنفالو بدون محدودیت انجام می‌دهند. فعالیت ربات در اینستاگرام خلاف قوانین است و رسیدگی خواهد شد. توصیه می کنیم برای توسعه صفحه خود و افزایش فالوور در اینستاگرام هرگز از ربات استفاده نکنید. اما اگر می خواهید از این ربات ها استفاده کنید، حتما از رباتی کمک بگیرید که بتواند با ایجاد محدودیت ها و انجام تنظیمات، رفتار ربات را تا حد ممکن به رفتار انسان نزدیک کند.

به آدرس های IP مختلف متصل شوید

اینستاگرام به تغییرات IP کاربران بسیار حساس است. این برای حفظ امنیت شبکه و جلوگیری از سوء استفاده هکرها و سودجویان است. اگر هر روز با چندین آدرس IP مختلف از کشورهای مختلف وارد حساب اینستاگرام خود می شوید، احتمالاً اینستاگرام با حساب شما مشکل دارد و ممکن است آن را محدود کند.

استفاده نادرست و بیش از حد از هشتگ

استفاده نادرست از هشتگ ها

اگر از هشتگ در پست های خود استفاده می کنید که توسط اینستاگرام ممنوع شده اند، ممکن است صفحه شما مسدود شود. استفاده از هشتگ های غیر مرتبط با موضوع پست شما نیز می تواند صفحه اینستاگرام شما را مسدود کند. توجه داشته باشید که تعداد هشتگ هایی که می توانید در هر پست استفاده کنید 30 عدد است، اگر از هشتگ های زیادی استفاده کنید اینستاگرام اکانت شما را مسدود می کند.

فعالیت زیاد ناگهانی

در اینستاگرام، رفتار ربات مانند خلاف قوانین است و باعث مسدود شدن حساب شما می شود. اگر در بازه زمانی کمتر از یک ساعت پست های زیادی را دوست داشته باشید یا در پست های مختلف کامنت های زیادی بنویسید، الگوریتم های اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی کرده و با محدودیت های موقت اینستاگرام مواجه خواهید شد. لطفا توجه داشته باشید که حداکثر تعداد لایک مجاز در اینستاگرام 350 لایک در ساعت است. بنابراین برای اینکه اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی نکند، طبیعی عمل کنید.

فالو و آنفالو بیش از حد

فالو کردن ناگهانی و لغو فالو کردن بسیاری از کاربران در یک ساعت درست مانند لایک های زیاد است، این رفتار ربات است. معمولاً کاربران واقعی تعداد زیادی صفحه را به طور همزمان فالو یا آنفالو نمی کنند. برخی از کاربران برای جذب فالوور از روش فالو و آنفالو کردن صفحات استفاده می کنند. این روش روش خوبی برای افزایش تعداد فالوورها نیست. البته بهتر است بدانید که تعداد مجاز فالوور در ساعت برای اکانت های جدید بین 20 تا 30 و برای اکانت های قدیمی حداکثر 60 صفحه است.

اغلب توسط کاربران گزارش شده است

اینستاگرام به همه کاربران خود این امکان را داده است که حساب های کاربری خود را گزارش دهند تا از ارسال مطالب غیراخلاقی یا محتوایی که باعث آزار سایر کاربران می شود جلوگیری کند. در صورتی که محتوای صفحه یا نوع رفتار و فعالیت شما غیر اخلاقی باشد و باعث ایجاد مزاحمت برای تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام شود، شما را ریپورت می کنند و این ریپورت باعث مسدود شدن اینستاگرام شما می شود.

ارسال پست ها و مطالب تکراری یا خلاف قوانین اینستاگرام

به منظور افزایش تعداد فالوورها در صفحه خود، برخی از کاربران نظرات تکراری را در زیر پست ها می گذارند یا یک پست تکراری در چندین حساب کاربری مختلف ارسال می کنند. این کار نه تنها منجر به دیده شدن بیشتر صفحه شما می شود، بلکه باعث می شود صفحه شما throttle شده و افت جدی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، ارسال پست هایی که خلاف قوانین اینستاگرام است ممکن است باعث محدود شدن صفحه اینستاگرام شما شود.

راه های جلوگیری از مسدود شدن اینستاگرام چیست؟

برای اینکه ربات های اینستاگرام دسترسی شما را در این شبکه اجتماعی محدود نکنند، باید نکاتی را بدانید و رعایت کنید. نکاتی که باید بدانید ساده هستند. فقط کارهایی را انجام ندهید که حساب شما را مسدود می کند! اگر از ابتدای مقاله با ما بوده اید، تمام مواردی که باعث ممنوعیت شما در اینستاگرام می شود را ذکر کرده ایم. برای جلوگیری از کلاهبرداری، نکات زیر را همیشه در نظر داشته باشید.

قوانین را زیر پا نگذارید

یکی از مهم ترین مواردی که باید رعایت کنید این است که قوانین اینستاگرام را زیر پا نگذارید. همانطور که قبلاً گفتیم، زیر پا گذاشتن قوانین اینستاگرام یکی از مهم ترین دلایل مسدود کردن حساب های کاربری است. در برخی موارد، افراد می‌توانند محتوایی را پست کنند که صراحتاً قوانین را نقض نمی‌کند، اما برای گروه‌های حساس خاص مضر تلقی می‌شود. ارسال چنین محتوایی ممکن است حساب کاربری شما را نیز آشکار کند.

مثل یک ربات رفتار نکنید

الگوریتم های اینستاگرام نسبت به رفتار ربات مانند بسیار حساس هستند. به عنوان یک کاربر، باید مانند یک شخص واقعی عمل کنید، نه یک ربات. استفاده از هشتگ های نامربوط، استفاده بیش از حد از هشتگ ها، فالو کردن و عدم فالو کردن ناگهانی، تعداد زیاد لایک و کامنت نمونه هایی از رفتار ربات گونه است.

سعی کنید گزارش ندهید

برای جلوگیری از گرفتار شدن، باید مراقب پست های خود باشید، پست های غیر اخلاقی ارسال نکنید و به دیگران توهین نکنید. موارد فوق ممکن است منجر به گزارش یا مسدود شدن توسط سایر کاربران شود. اگر تعداد زیادی حساب حساب شما را مسدود یا گزارش دهند، احتمالاً مسدود خواهید شد.

از کجا بفهمیم خوب هستیم؟

اینستاگرام هیچ پیام اخطاری یا اعلانی به حساب هایی که مسدود شده اند ارسال نمی کند. اما چگونه بفهمیم صفحه اینستاگرام ما مسدود شده است؟ اگر صفحه اینستاگرام فعالی دارید و مدام در حال تولید محتوا در آن هستید، با کاهش ناگهانی تعداد پست ها و استوری ها، می توان حدس زد که بن شده اید. اما برای اطمینان، باید موارد زیر را بررسی کنید:

تعداد بازدید از پست های صفحه

اینستاگرام به شما امکان می دهد تعداد بازدیدهای پست های خود را مشاهده کنید. اگر قسمت تعداد بازدید پست شما قبلاً قسمتی با عنوان نظرسنجی داشت و اکنون وجود ندارد، یا پس از مدتی تعداد بازدیدها هنوز صفر است، به احتمال زیاد ممنوع می شوید.

پست ها را با استفاده از هشتگ مرور کنید

یک هشتگ خالی که ساخته اید را روی یک پست قرار دهید و پس از قرار دادن هشتگ روی پست و آپلود آن، هشتگ را وارد کنید. اگر پست شما در این هشتگ وجود نداشته باشد به این معنی است که صفحه شما مسدود شده است.

از سایت ها کمک بگیرید

سایت های زیادی وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها متوجه شوید که آیا اکانت شما مسدود شده است یا خیر! یکی از بهترین سایت های تایید اینستاگرام Triberr.com است. این وب سایت یک ابزار تست ساده است که صفحه شما را با کلیک یک دکمه آنالیز می کند و نتیجه را به شما اطلاع می دهد.

بهترین راه برای خروج از شدوبن چیست؟

بهترین راه برای خروج از شدوبن چیست؟

اگر صفحه خود را با روش های بالا بررسی کردید و به این نتیجه رسیدید که اکانت اینستاگرام شما مسدود شده است، نگران نباشید! با ما همراه باشید تا بهترین تکنیک های خلاص شدن از شر سایه بان اینستاگرام را به شما بگوییم.

حساب کاربری را به حساب شخصی تغییر دهید

یکی از کارهایی که می توانید برای خروج از اینستاگرام انجام دهید این است که حساب کاربری خود را خصوصی کنید. این یک راه حل نهایی نیست، اما برای برخی از کاربرانی که تحت تأثیر این مشکل قرار گرفتند، تغییر حساب کاربری از تجاری به شخصی راه حل بود و به حل مشکل آنها کمک کرد. اگر این روش باعث نمی شود حساب شما از Shodubon خارج شود، لطفا از روش های دیگر استفاده کنید.

برای مدت کوتاهی کار نکنید

برای مدت کوتاه 2-3 روزه پست نکنید. برای برخی از کاربران عدم فعالیت چند روزه باعث حذف محدودیت های اینستاگرام شده است. اگر می خواهید از این روش برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام استفاده کنید، بهتر است در این مدت از گذاشتن نظر خودداری کنید و پس از این مدت به فعالیت خود ادامه دهید.

ایمیل اینستاگرام

در اینستاگرام اگر مشکلی پیش آمد می توانید برای پشتیبانی پیام دهید و از آنها بخواهید مشکل شما را حل کنند. برای این منظور می توانید از بخش گزارش مشکل استفاده کنید. می توانید با ارسال ایمیل و درخواست حذف شدن از shadowban مشکل را توضیح دهید.

نتیجه

بلاک اینستاگرام حالتی است که در آن کاربر و اکانت او محدود شده و مانند قبل دیده نمی شوند. در نتیجه تعامل صفحه کاهش می یابد و پیشرفت شما به شدت کاهش می یابد. در این مقاله همه آنچه را که باید در مورد سایه بان اینستاگرام بدانید توضیح داده ایم و نکات لازم برای دوری از سایه بان اینستاگرام و بهترین راه های خروج از سایه بان اینستاگرام را به شما گفته ایم.

اکنون که متوجه شدید اینستاگرام چیست، بهتر است برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، یک ادمین اینستاگرام استخدام کنید تا صفحه شما را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. ادمین می تواند پست ها و استوری های اینستاگرام را به صورت منحصربفرد برای شما طراحی کند و با مدیریت صحیح حساب شما از مسدود شدن صفحه شما جلوگیری کند.

اگر همچنان سوالی در مورد اینستاگرام شادوبون دارید می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید اطلاعات کامل تری از نحوه مدیریت اینستاگرام را در وبلاگ پونیشا کسب کنید.