منو سایت

نحوه ثبت مکان در راهنمای تصویری Google Maps

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ثبت مکان در راهنمای تصویری Google Maps

یکی از بزرگترین خدمات گوگل برای کاربران، ثبت موقعیت مکانی است که یک سرویس عالی برای توسعه کسب و کار کاربران گوگل است. با ثبت موقعیت مکانی خود در Google Maps می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای کسب و کار خود را در صفحه اول گوگل نشان دهید. امکان ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ در واقع با استفاده از سرویس Google My Business انجام می شود اما با توجه به ممنوع بودن این سرویس برای ایرانیان، گوگل مپ جایگزین آن می باشد. بنابراین با وجود تحریم ها می توان موقعیت مکان های ایرانی را در گوگل مپ ثبت کرد. جالب است بدانید که تبلیغات در گوگل نیز امکان پذیر است که در مقاله گوگل ادز چیست در مورد آن صحبت کردیم.

اگر کسب و کاری دارید و می خواهید موقعیت فروشگاه یا شرکت خود را در گوگل مپ ثبت کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا نحوه ثبت مکان در نقشه های گوگل را به صورت تصویری یاد بگیرید.

چرا باید اطلاعات کسب و کار خود را در Google Maps ثبت کنیم؟

اگر مکان کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنید، اگر نام شرکت، فروشگاه یا خدمات شما در گوگل جستجو شود، نقشه گوگل و اطلاعات کسب و کار شما به مخاطبین نمایش داده می شود و این به نوبه خود نوعی تبلیغات، دسترسی و این است. ارتباط بهینه اما رایگان بین شما و مشتریانتان است.

اطلاعات نمایش داده شده به مخاطبین شامل آدرس دقیق کسب و کار، ساعات کار، آدرس وب سایت، شماره تلفن و عکس های محل کسب و کار شما است. علاوه بر این، سایر کاربران گوگل می توانند نظرات و نظرات خود را در مورد مکان ثبت شده ثبت کنند.

اگر وب سایت خود را به نقشه گوگل اضافه کنید، حتی می توانید با استفاده از خدمات سئو و بازاریابی دیجیتال، رتبه گوگل خود را افزایش دهید.

چگونه آدرس کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنیم؟

ثبت مکان در گوگل مپ اصلا کار سختی نیست و با موبایل و دسکتاپ می توانید به راحتی مکان مورد نظر خود را در گوگل ثبت کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. در زیر به صورت گام به گام نحوه ثبت مکان در نقشه گوگل را به صورت ویدئویی یاد خواهیم گرفت.

مرحله اول

در مرحله اول با استفاده از حساب گوگل خود وارد سایت (www.google.com/map) شوید.

چگونه آدرس کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنیم؟

مرحله دوم

پس از ورود به سایت، نوار منو سمت چپ را باز کرده و منطقه مورد نظر خود را در نقشه جستجوی گوگل جستجو کنید. در این مرحله می توانید به زبان فارسی و انگلیسی جستجو کنید. سپس پس از باز کردن نقشه، محل کسب و کار خود را در خیابان یا کوچه آن پیدا کنید.

یک مکان به نقشه های گوگل اضافه کنید

سطح سوم

از بین مواردی که گوگل به شما پیشنهاد می کند، گزینه مناسب برای مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله چهارم

پس از اتمام جستجو، روی منوی کشویی کلیک کنید و به بخش مکان گم شده اضافه کنید.

آموزش ثبت موقعیت مکانی نقشه گوگل

مرحله پنجم

صفحه زیر باز خواهد شد:

آموزش تصویری ثبت مکان در گوگل مپ

در صفحه جدید، در قسمت نام، نام محل کسب و کار خود را وارد کنید، اطلاعات لازم را بر اساس دسته بندی های موجود انتخاب کنید، در قسمت دسته، نام کسب و کار خود را وارد کنید، در قسمت مکان آدرس مورد نظر را مشاهده خواهید کرد. و در نهایت تگ قرمز را درست در جایی که کسب و کار شما قرار دارد پین کنید. توجه داشته باشید که پس از ثبت آدرس، نباید آن را ویرایش کنید.
به تصویر قبلی توجه کنید، در قسمت موقعیت مکانی، اگر محل کسب و کار شما قبلا با نام دیگری ثبت شده است، می توانید نام مکان فعلی را وارد کنید تا آن را تغییر دهید. اما اگر مکانی ثبت نشده است، آن را خالی بگذارید.

مرحله ششم

در مرحله بعد همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اطلاعاتی مانند ساعت کاری، شماره تماس، وب سایت و عکس های محل خود را وارد کنید.

مکان و اطلاعات تماس را در Google Map اضافه کنید

حالا مانند تصویر روی نوار پایین کلیک کنید:

ثبت کسب و کار در نقشه گوگل

تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:

ساعات کاری را در Google Maps وارد کنید

برای وارد کردن ساعات کاری خود، می توانید عکسی از زمان شروع و پایان خود آپلود کنید تا Google بتواند به طور خودکار آنها را پر کند. همچنین می توانید ساعت و روزهای فعالیت را به صورت دستی وارد کنید. همچنین در آخرین تب می توانید ساعات کاری یا عدم فعالیت تعطیلات خود را نیز اضافه کنید و در نهایت بر روی گزینه انجام شده کلیک کنید.

مرحله هفتم

در قسمت تماس، شماره محل کسب و کار و در قسمت وب سایت، آدرس وب سایت مکانی را که می خواهید ثبت کنید وارد کنید. همچنین می توانید با استفاده از گزینه open data تاریخ افتتاح را وارد کنید. در نهایت، می‌توانید عکسی از مکان کسب‌وکار خود نیز آپلود کنید تا برای عموم قابل مشاهده باشد. در نهایت بر روی گزینه ارسال کلیک کنید.

چقدر طول می کشد تا آدرس ثبت شده در گوگل تایید شود؟

پس از گذراندن تمام مراحل بالا، گوگل یک پیام تشکر با مضمون «پس از بررسی پیشنهاد شما، نتیجه از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.» به شما نشان می‌دهد. از چند دقیقه تا چند روز می گیرم. نتیجه نهایی، یعنی. ثبت یا عدم ثبت مکان کسب و کار شما در Google Maps به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.

چقدر طول می کشد تا آدرس ثبت شده در گوگل تایید شود؟

چگونه مطمئن شویم که موقعیت مکانی شما در گوگل ثبت شده است؟

برای اطمینان از ثبت آدرس شما در گوگل مپ، پس از ثبت اطلاعات، وارد گوگل مپ شده و منوی سه نقطه سمت چپ را کلیک کنید:

اکنون روی گزینه مشارکت خود کلیک کنید:

در این قسمت بخش های مختلفی وجود دارد و با کلیک بر روی قسمت ویرایش می توانید از وضعیت ثبت نام موقعیت مکانی خود مطلع شوید. اگر وضعیت شما در حالت تعلیق است، به این معنی است که روند بررسی گوگل همچنان ادامه دارد، اگر کلمه تایید شده را مشاهده کردید، به این معنی است که موقعیت مکانی شما با موفقیت در نقشه گوگل ثبت شده است. علاوه بر این، عبارت تایید شده به این معنی است که گوگل درخواست شما را تایید نکرده است که می تواند دلایلی مانند اطلاعات اشتباه، دستکاری کاربر و امتیاز پایین در نقشه گوگل داشته باشد. اگر با این وضعیت مواجه شدید، می توانید دوباره اقدام به ثبت موقعیت کنید.

چگونه یک مکان ثبت شده در Google Maps را ویرایش کنم؟

دو روش برای ویرایش اطلاعات خود در Google Maps وجود دارد:

روش اول در صورتی استفاده می شود که مکان ثبت شده شما در کنار لیست نمایش گوگل قابل مشاهده باشد. می توانید وارد حساب گوگل خود شوید و روی گزینه بازخورد در پایین فیلد اطلاعات کلیک کنید و اطلاعات وارد شده را ویرایش کنید.

لازم به ذکر است که با این روش می توانید مکان را از نقشه گوگل با کلیک بر روی گزینه بله در بالای فیلد اطلاعات در مقابل متن انتقال، بسته یا هرگز اینجا تعیین نکرده و دلیل آن را وارد کنید. مکان، که منجر به حذف می شود.

اگر موقعیت مکانی شما در صفحه جستجوی اصلی قابل مشاهده نیست، می توانید از روش دوم استفاده کنید. در این روش ابتدا نقطه موقعیت مکانی را در نقشه گوگل پیدا می کنید، در منوی اطلاعات گزینه ویرایش پیشنهاد را کلیک کرده و اطلاعاتی را که باید ویرایش شوند تغییر دهید.

نتیجه

خدمات ارائه شده توسط گوگل به کاربران منحصر به فرد است و پشتیبانی عالی برای بازاریابی کسب و کار است. همچنین با پیشرفت تکنولوژی دسترسی به اطلاعات کسب و کار برای مشتریان بسیار ساده شده است و تنها با یک جستجوی ساده می توانند مکان مورد نظر خود را پیدا کنند.

در این پست سعی کردیم نحوه کار با یکی از بزرگترین سرویس های گوگل یعنی ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ با قابلیت استفاده از افزودن مکان گم شده را به شما آموزش دهیم تا بتوانید از آن بهره ببرید و کسب و کار خود را رونق دهید.

به این مقاله امتیاز دهید